Blog

Zielona energia w remontach pomp

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Vega Valve Sp. z o.o. od samego powstania stawiała na efektywność energetyczną pompowania realizowaną przez :

  1. podniesienie sprawności remontowanych pomp,
  2. modyfikację układów technologicznych ,
  3. zastosowanie nowych pomp o wysokich sprawnościach.

Powyższe cele zostały wdrożone i są stosowane w układach technologicznych.

Dbałość o środowisko oraz szukanie rozwiązań produkcyjnych obniżających tzw. „ślad węglowy” było podstawą do podjęcia decyzji, że w procesach produkcyjnych będziemy korzystać z zielonej energii.

W okresie od września do listopada 2020 została wykonana instalacja fotowoltaiczna o mocy 50kWp i szacowanej rocznej produkcji na poziomie 50 461 kWh , co będzie stanowiło ponad 50% zapotrzebowania na energię potrzebną do remontu pomp.

 

 

O Nas

VEGA VALVE to zespół profesjonalistów, posiadamy odpowiednią kadrę, doświadczenie i przygotowanie techniczne do wykonywania prac modernizacyjnych i remontowych o dużym stopniu złożoności i skomplikowaniu technicznym. Wykonuje remonty i modernizacje najważniejszych pomp energetycznych, pomp zasilających, kondensatu, pomp diagonalnych, monoblokowych, pomp wodnych – przewałowych,wielostopniowych, ściekowych – zatapialnych, pionowych i poziomych napowierzchniowych oraz pomp chemicznych. Remonty pomp wykonujemy na częściach powierzonych lub dostarczonych przez naszą firmę.

© 2024 VEGA VALVE Sp. z o.o.
Designed by JaTTOG

Search